SCRABBLE Ben            

 

Kamenice

Kde to je?

Pohár scrabblové všestrannosti

Rekordy historické

Rekordy poháru

4. ročník

3. ročník

2. ročník

1. ročník

 

TOPlist

Flag Counter

 

POHÁR SCRABBLOVÉ VŠESTRANNOSTI

       
2015 - 2016      
2014 - 2015 Martina KMJEČOVÁ Radovan ZÍTKO Helena KMJEČOVÁ
2013 - 2014 Šárka SUŠÁNKOVÁ Martina KMJEČOVÁ Radovan ZÍTKO
2012 - 2013 Šárka SUŠÁNKOVÁ Radovan ZÍTKO Karolína SALAMAKHA

 

Když se mi nahromadilo k padesáti scrabblovým variantám, které jsem používal jednak ke zpestření školních hracích dnů a jednak pro procvičování některých věcí, napadla mne tato soutěž. Některé varianty se totiž ukázaly vhodné jako samostatná hra. Několik z nich jsem vybral a pro školní rok 2012 - 2013 jsem vyhlásil soutěž první ročník "scrabblové všestrannosti".

Soutěž se hraje v průběhu celého školního roku. Je naplánováno šest hracích dnů a vybráno těchto šest scrabblových variant: Čtyři zásobníky, Maxiscrabble, Opisovaný scrabble, Přidávky, Poker a samozřejmě Scrabble. Ve čtyřech hracích dnech se odehraje nejdříve jedna varianta, po které bude následovat turnaj na minimální počet kol, jejichž počet zavisí na počtu účastníků. Jeden hrací den bude vyhrazen jenom pro scrabble, kdy odehrajeme minimálně 5 kol a jeden den bude vyhrazen pro maxiscrabble, kdy odehrajeme minimální počet kol. Počítám s dobou hracího dne kolem šesti hodin, tzn. že předpokládaný konec by byl mezi 16. a 17. hodinou. Tolik tedy plán, vždy se pak přizpůsobím počtu dorazivších zájemců. Při účasti dvou soutěžících je reálné odehrát až 6 variant v jednom dnu, při účasti tří až čtyř účastníků je reálné odehrát až 4 varianty. V jednom dnu se tedy může odehrát více her a získat tím i více bodů! Do soutěže se však ještě bude započítávat nějaký "Domácí úkol".

Kapacita každého hracího dne je maximálně 16 soutěžících, přednost mají přihlášení. Přihlášky se přijímají až po potvrzení plánovaného termínu! Uzávěrka přihlášek je vždy v neděli před konáním turnaje ve 24:00! Startovné za každý hrací den je 0 až 200 Kč, bez ohledu na to, kolik her se bude hrát. Startovné neplatí včas přihlášené děti a junioři do 18 let a včas přihlášení "domácí" soutěžící, 100 Kč zaplatí ostatní včas přihlášení, 200 Kč zaplatí ti, kteří si přijdou zahrát bez přihlášení. Startovné bude použito na vybavení klubu (obnova her, hodin, partiáře, apod...).

Hodnocení celé soutěže. Vítěz každé hry získá 100 bodů, ostatní získají o 5 až 10 bodů méně než hráč o pozici lepší (100 - 90 - 80 - 70 - 60 - 50 - 45 - 40 - 35 - 30 - 25 - 20 - 15 - 10 - 5 - 1). Tyto body se budou v průběhu školního roku sčítat a tento součet určí konečné celkové pořadí. Ve variantách se uznávají slova podle scrabblového slovníku Novex, v přímé hře soupeřů na deskách hrajeme podle "domácích pravidel".

Poháry obdrží první tři soutěžící. Poháry jsou putovní, jejich držitel je tedy musí vždy nejpozději na květnovém hraní přivézt, aby se daly do pořádku štítky s výherci a všechny poháry byly v pořádku připraveny na závěrečné červnové kolo soutěže, po kterém budou opět novým výhercům předány. Další ceny jsou připraveny pro nejlepšího školáka a pro vítěze speciální soutěže. Účast je dobrovolná a každý účastník v této soutěži svým přihlášením a účastí s těmito podmínkami vyjadřuje souhlas.