SCRABBLE Ben            


Kroměříž

Žebříček

Rekordy

Květen 2005

Září 2005

Září 2006

2007

2011
 
TOPlist

free counters

KROMĚŘÍŽ

Po pěti letech se opět koná tato akce. Pozor však, je změna místa konání!

   Po Olympiádě duševních sportů 2001 v Praze, kdy se odehrál první mezinárodní turnaj ve scrabblu,  jsem se pokoušel o uspořádání mezistátního utkání Česko - Slovensko. Začal jsem zjišťovat, zda by o tuto akci byl zájem, a jak velký. Zájemci se našli na obou stranách, bylo i zajištěné místo - Babice u Uherského Hradiště, ale vlivem několika událostí jsem to nedotáhl do úspěšného konce. V roce 2005 se objevil další nadšenec pro tuto věc - Miro Vaňo. Tomu se podařilo v květnu uspořádat česko-slovenský víkend v Kroměříži. Sice ne úplně podle původních plánů a představ, ale turnaj se konal. Odehrál se v příjemné atmosféře a myslím, že i k všeobecné spokojenosti zúčastněných hráčů. Nehrál se však česko-slovenský turnaj (myšlena hra v české a slovenské verzi), ale pouze slovenský scrabble. Po příznivých ohlasech se v září uspořádal další turnaj. Tentokrát za větší účasti slovenských hráčů. Zájem byl větší než na jaře, ale zdravotní i jiné problémy na poslední chvíli znovu vyřadily několik hráčů. Opět se hrál jen slovenský scrabble. Možná tím byla založena tradice slovenského turnaje v Čechách. Podrobnosti o proběhlých turnajích, ale doufám že i o těch budoucích tedy naleznete zde.

Kde se turnaj koná? V loděnici kroměřížského jachtklubu, která se nachází na
49° 17' 18.5" SŠ
17° 24' 46.6" VD

plánek

   Chcete si zahrát slovenskou verzi, ale máte problémy s ověřováním platnosti slov? Existuje scrabblový elektronický slovník El Siňo. Pomůže vám určit platnost slov pro hru ve slovenské verzi scrabblu do délky 9 písmen. Autor: Miroslav Vaňo. Případní zájemci si ho mohou objednat mailem: mirovano@seznam.cz  nebo telefonem: 777 608 303.

   Můžete si také zahrát slovenskou verzi v počítači s programem WordMater, kde si můžete nastavit různé další možnosti (hra proti počítači nebo počet hráčů 1 až 4; obtížnost; čas na tah; nápovědu aj.). Autor: Martin Daněk. Případní zájemci si mohou najít další informace na http://www.danek.xf.cz/wm.htm