V-Š klub her            

 

V-Š klub

Přehled her

2014

2013

 

TOPlist

Flag Counter

2013

20. prosince - othello
Zopakovali jsme si hru chocoly, kterou vyhrál Jonatán ziskem 17 bodů. Kuba získal 7 bodů a Ondra 5 bodů.
Následovala hra othello. Pravidla nejsou složitá, tak si kluci po jejich vysvětlení a krátké ukázce, zahráli malý turnaj. Také dnes tady došlo dvakrát ke stejnému výsledku - 44:20. Pořadí nakonec bylo stejné jako v chocoly. Každý vyhrál jednou, o výhře Jonatána rozhodl vyšší počet získaných bodů z partií - 75. Kuba jich získal 64 a Ondra 53.
Příště si zahrajeme othello a naučíme se hru lovci pokladů.

 

6. prosince - chocoly
Ve dvou scrabblových partiích došlo ke kurióznímu výsledku. Vítězové partií získali stejný počet bodů - 98, shodný počet bodů měli i druzí hráči - 87.
Vítězové ze scrabblu si vedli dobře i ve hře chocoly. Adam vyhrál "výukové" kolo s nejvyšším ziskem  ze všech - 41 bodů, "cvičné" kolo vyhrála těsně Káťa s 18 body.
Příště si zahrajeme chocoly a naučíme se hru othello. Pro případ, že by někoho některá z uváděných her nezaujala, byl pro zájemce vyhlášen "domácí úkol" - udělat si prvky pro další hru, kterou ale také lze ještě použít jako hlavolam.

 

2. listopadu - scrabble
S napětím jsem očekával, zda tu bude o hraní vůbec nějaký zájem. Byl jsem však příjemně překvapen. Zájemci - děti i dospělí, domácí i přespolní - se postupně scházeli a na úvod se jich sešlo tak akorát. Vysvětlili jsme si základy scrabblu, trochu si hru procvičili a došlo i na několik hlavolamů. Příště si scrabble zopakujeme a naučíme se hru chocoly.

⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅

Prvním hracím dnem bude pátek 22. listopadu - začínáme v 16:00. Zájemci, kteří se dostaví, si zahrají scrabble. Probereme pravidla a zajímavosti této hry a také další způsob fungování klubu. Jste-li hraví, přijďte. Každá připomínka, která pomůže udržet tento klub her "při životě", bude vítána.

 

12. října
Po 14. hodině byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná hasičská zbrojnice. Vznikly zde prostory, které tu hodně chyběly. Místní, i lidé z blízkého či vzdálenějšího okolí, se tak mají možnost scházet v útulném prostředí k různým aktivitám. Už dnešní večer s "živou hudbou" byl podařený a proběhl v příjemné atmosféře. Mezi pochoutkami, které připravili domácí pro pohoštění prvních návštěvníků, nejvíce zaujal dort v podobě původní zbrojnice od rodiny Medřických.

 

I dospělí si mohou hrát - tímto vypůjčeným titulem knihy E. Bakaláře zahajuji další webovou stránku, na které najdete informace o hrách, které si zde budete moci zahrát. Po dohodnutí prvního termínu, který zde bude včas oznámen, se tu můžete zapojit do hraní různých her.