V-Š klub her            

 

V-Š klub

Pohár scrabblové všestrannosti

Přehled her

2016

2015

2014

2013

 

TOPlist

Flag Counter

 

 

 

Všedobrovicko-Štiřínský klub her

 

Od jarních prázdnin 2014 hrajeme každý týden. Na úvod hraní je představena jedna nová hra, po které pak hraje každý tu hru, o kterou má zájem a je dostupná. Pomalu si sice pořizujeme nové hry, ale většina jich je v jednom exempláři a některé hry jsou soukromé. Takže kdo si jakou hru dříve vybere, tak ji hraje.

Po čtyřech nových hrách následuje "opakování", v jehož průběhu si tyto hry zopakujeme a vybírají se oblíbené hry. Čtyři nejoblíbenější jsou na programu v následujícím týdnu. Po tomto výběru se vracíme ke čtyřtýdennímu představování nových her a takto se hraje dokola. Kromě prázdnin. O prázdninách se hrají již představené hry.

 

⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅ ⚅

 

   Díky úsilí Osadního výboru Všedobrovice-Štiřín, vstřícnosti zastupitelstva a starosty obce Kamenice a pracovitosti místních obyvatel byla zrekonstruována zdejší bývalá hasičská zbrojnice. Byla slavnostně otevřena 12. října 2013 ve 14:00. Vzniklo tu tím nové komunitní centrum, kde je prostor pro konání různých akcí. Bylo mi umožněno, abych zde vedl kroužek her, tak se pokusím, aby tu vznikl podobný klub, jako je třeba pražská Paluba.

Mé představy jsou tyto. Pravidelně v pátek (zatím každých 14 dní) tu budu vést kroužek her. Jeden týden předvedu nějakou hru a vysvětlím její pravidla (mohl bych klidně přinést těch her více najednou, ale jednak by bylo náročné hned vysvětlovat pravidla všech her, a takto si každý bude moci tu jednu vybranou hru aspoň pořádně vyzkoušet). Vyjde to tak, že přibližně každý měsíc bude představena jedna nová hra. Následující schůzku si zájemci budou moci vyzkoušet a porovnat své nadání s ostatními v malém turnaji. Optimální počet je 8 hráčů pro tříkolový turnaj ve švýcarském systému. Pro ostatní tu pak budou i jiné hry, které budou k dispozici do vyčerpání jejich zásob.

Budou to hry různě náročné a různě zaměřené, může se jich zúčastnit každý hravý člověk - od školáků po seniory. Kapacita hraní bude omezena jen prostorami a počtem her. Nebudou to však počítačové hry, ale skutečné, kdy spolu budou hrát jednotlivci či družstva. Většinou půjde o jednu originální hru, další pak budou vyrobeny. Na konci hraní se dohodne hra na příště, zájemcům pak oznámím, co si mohou připravit, aby jednu hru pro dva mohlo hrát více lidí. Kdo si připraví potřebné věci, získá tak i novou vlastní hru a ještě si ji doma může procvičit na následující turnaj.

Je zřejmé, že se nikdy nepodaří najít takovou hru, která by zaujala všechny, ale velkým výběrem her se snad postupně podaří uspokojit všechny zájemce o hraní. Zpočátku, než se seznámíme s více hrami, budu mít s sebou vždy i několik hlavolamů, aby ti, které předváděná hra nezaujme, měli i jinou možnost zábavy. Samozřejmě však také může kdokoli jiný představit novou hru a seznámit nás s ní. Rád poznám i jiné hry – není v silách a možnostech jednoho člověka znát, mít a umět všechny.

Tolik tedy mé představy. Na první schůzce, jejíž termín bude včas oznámen uvidíme, jak to bude ve skutečnosti a zda tu vůbec nějaký zájem o hry bude. Těch možností jak hrát, je více. Jak bude hraní probíhat, to vyplyne až podle zájmu a počtu účastníků. Mám připraveny stolní hry Scrabble, Chocoly, L-hra, a mnoho dalších... V případě zájmu se mohou za příznivých podmínek (světlo, počasí) hrát i venkovní hry: špaček, petanque, gorodky a mnoho dalších...